28.9.07

Lehiku Lehttaignapirukas


Koostisosad:
Põhi:
Lehttaigen. Kui viitsid tee ise, kui ei viitsi, osta poest. Meie näiteks ostsime :)

Kate:
Hakkliha
Sibul
Šampinjon
Oliiv
Ananass
Magushapu aasiapärane kaste (vaata ise, mis maitsvam tundub)
Oliivõli
Sool
Pipar
Basiilik/Estragon

Viimistluseks:
Riivitud juust
Fetajuust
Murulauk

Valmistamine:
Küpseta lehttaigen ahjus. Samal ajal saad valmistada katet. Ole osav. Eheee. Kuumale pannile vala tilgakene oliivõli seejärel pruunista sibul ja lisa hakkliha. Kui liha on poolel teel valmimiseni lisa seened ja oliivid ning prae, kuni ükski koostisosa enam toores ei ole. Alles seejärel lisa ananassikuubikud ja kaste, peale mida prae kogu kupatus veelkord läbi. Vahepeal loomulikult ära unusta maitseainetega maitsestamast.

Nii, nüüd peaks sul siis valmis olema nii põhi kui kate. Vala nüüd üks teise peale. Ole nutikas ja arva ära, kumb kummale.
Tubli! Sa oled jõudnud lõpusirgele. Pirukale on jäenud veel panna riivjuust ja fetajuust, peale mida võid selle julgelt ahju surgata. Ahjus küpsevat pirukat jälgides ole valvas ja taba momenti, kui juustud hakkavad kergelt sulama. Võta ta siis korraks välja ja puista peale oliivirõngad ja murulauk ning lükka kiiresti ahju jälle tagasi. Las ta nüüd olla seal niikaua, kuni kogu juust on täielikult sulanud.

Vinjetiks lisa röstitud šampinjonilõike. (Noid saad teha nii, et viilutad šampinjonid ja asetad ahjuplaadile. Peale puistad pisut ürdisoola ja pistad kuuma ahju.)
Vott ja valmis ta ongi.
PS! Vaata pilti :)

uhnJornFBy

No comments: