24.5.08

Toekas omlett


Koostis:
Muna
Piim
Hapukoor
Murulauk
Maitseroheline
Pekingi Kanawok
Külmutatud juurviljad (Meie kasutasime Pühapäevapada)
Sibulapulber
Puljongikuubikuke
Sool
Pipar
Paprikapulber
Kaste:
Kodujuust Soolakurgi ja Tilliga
Murulauk
Hapukoor (10%ne)
Ürdisool

Valmistamine:
See on nüüd üks tubli roog tõelisele Eesti mehele. Pisukese Hiina vinjetiga. Aga ütleb ju üks laulufraaski, et lükkame Eesti piirid Hiina müürini. Seega on see võibolla laen tulevastelt naabritelt. Selle söögi valmistamiseks tuleb varuda pisut aega.
1. etapp. Valmista ette külmutatud juurvili. Selleks pane juurvili keema vette, mis on hästi kergelt maitsestatud sibulapulbri, puljongikuubiku ja soolaga. Koos juurviljaga lisa ka hakitud murulauk. Keeda juurvili pehmeks, kurna vesi ära ja lisa tükike võid.
2. etapp. Valmista ette munad. Sega omavahel muna, piim, hapukoor, sool, pipar, paprikapulber ja murulauk. ( Nt 5 muna ja 0,75 kl piima, koore ja maitseainete segu)
3. etapp. Pruunista õlis Pekingi kanawok ja juurviljasegu. (Alguses toores wok ikke üksi ja siis, kui lihal lõpupoole üksi igav hakkab, lisa juurvili.)
4. etapp. Kalla pruunile segule munasegu ja küpseta, kuni muna on hüübinud. Tee seda vaiksel tulel, muidu on oht, et omlett muutub hoopis munapudruks.
5. etapp. Samal ajal, kui põhiroog küpseb, valmista kaste. Selleks sega miskis nõus omavahel soolakurgi ja tilliga kodujuust, hulgim hapukoort ja murulauk. Et maitse oleks täiuslik lisa veel tsipp - tsipp ürdisoola.
6. etapp. Nüüd söö rööisk. Kui sul on juurviljasegu üle jäänud, serveeri sedagi kõrvale.

No comments: